Citroën Xsara 2006
1.6 Benzín 80 kW
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 6 966 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 37 750 Kčmedián 51 000 Kčdo 68 160 Kč
1.6 Benzín 80 kW je první nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 2006. V registrech je evidováno 691 vozů (42,3 % ročníku).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 96,7 % |
| 100-200 000 km | 92,6 % |
| 200-300 000 km | 91,3 % |
| nad 300 000 km | 90,7 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 94,3 % (6 966 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2006 (ročník průměrně 94,0 %).
Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Benzín 80 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Koroze karoserie narušující pevnostPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2 | B | 1,57× |
| Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.3.1.1 | B | 1,43× |
| Poškozené brzdové potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.2 | B | 1,42× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)kód 5.3.3.1.1 | 20 let | 503 |
| Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.1 | 20 let | 1 252 |
| Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.1 | 20 let | 2 254 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 20 let | 7 475 |
| Koroze karoserie narušující pevnostkód 6.2.1.1.2 | 21 let | 693 |
Zobrazit všech 10 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Poškozené brzdové potrubíkód 1.1.11.3.2 | 21 let | 509 |
| Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.1 | 21 let | 1 754 |
| Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.1 | 21 let | 2 815 |
| Uvolněné ukotvení sedadlakód 6.2.6.3.1 | 21 let | 1 080 |
| Prasklá prachovka převodky řízeníkód 2.1.1.5.2 | 22 let | 691 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 691 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:
Další motorizace Citroënu Xsary 2006
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.6 Benzín 80 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 51 000 Kč (při typickém nájezdu 156 470 km). Běžné rozmezí je 37 750–68 160 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2006 (39 500 Kč) je tato motorizace o 29 % výše.