Citroën C5 2009

2.0 Nafta 103 kW

Kód motoru: RHF · 7 kódových variant

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
103 kW
Výkon (140 k)
~2 000 cm³
Objem
5,8 l/100 km
Ø spotřeba
153 g/km
Ø CO₂
202 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 714 kg· rozvor 2 815 mm· délka 4 810 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
152
V provozu
129
Způsobilost na STK
93,2 %
STK kontrol
1 631

Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti, z 1 631 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 39 000 Kčmedián 69 000 Kčdo 79 000 Kč

Druhá nejpočetnější motorizace u Citroënu C5 ročníku 2009 je 2.0 Nafta 103 kW - registr eviduje 152 vozů (22,6 % z celkového ročníku).

Tato motorizace93,2 %
Ročník celkem93,6 %
Model celkem93,2 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km96,0 %
100-200 000 km94,5 %
200-300 000 km89,2 %
nad 300 000 km90,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,2 % (1 631 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 93,6 %).

Plnou způsobilost mělo 93,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,4 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 103 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1B3,78×
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B2,24×
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11B1,89×
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B1,74×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 767 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)kód 8.2.2.1.114 let375
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)kód 8.2.2.2.1.1115 let213
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.116 let622
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.816 let480
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.116 let1 746
Zobrazit všech 13 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.116 let2 086
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.116 let2 137
Uvolněné šrouby rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.2.117 let612
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.117 let3 642
Nefunkční ostřikovač zadního sklakód 3.5.1.117 let686
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.118 let1 316
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.118 let3 600
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.119 let453

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

24 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P1351203×P018327×P116617×P147117×P018116×P11AA6×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 152 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:

RHF
78,3 %119 ks
RH01
15,8 %24 ks
RHF/RH01
2,6 %4 ks
RHF(RH01)
1,3 %2 ks
RHF (RH01)
0,7 %1 ks

Další motorizace Citroënu C5 2009

Cenový odhad

39 000
od Kč
69 000
medián Kč
79 000
do Kč

Při nájezdu kolem 283 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
200 000 km90 000 Kč
250 000 km77 000 Kč
300 000 km64 000 Kč
350 000 km58 000 Kč
400 000 km48 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 103 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 69 000 Kč (při typickém nájezdu 282 934 km). Běžné rozmezí je 39 000–79 000 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2009 (75 000 Kč) je tato motorizace o 8 % níže.

S nájezdem 200 000 km vychází odhad na 90 000 Kč, s nájezdem 400 000 km na 48 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C5

Proklepněte konkrétní Citroën C5 2009 2.0 Nafta 103 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.