Citroën C5 2009

2.2 Nafta 125 kW

Kód motoru: 4HT · 4 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
125 kW
Výkon (170 k)
~2 200 cm³
Objem
6,6 l/100 km
Ø spotřeba
174 g/km
Ø CO₂
217 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 836 kg· rozvor 2 815 mm· délka 4 815 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
79
V provozu
69
Způsobilost na STK
94,2 %
STK kontrol
846

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 846 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 60 326 Kčmedián 75 000 Kčdo 87 278 Kč

2.2 Nafta 125 kW je čtvrtá nejpočetnější motorizace u Citroënu C5 ročníku 2009. V registrech je evidováno 79 vozů (11,7 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 4HT (další 3 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace94,2 %
Ročník celkem93,6 %
Model celkem93,2 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,5 %
100-200 000 km94,4 %
200-300 000 km91,5 %
nad 300 000 km95,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,2 % (846 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu) mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 93,6 %).

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.2 Nafta 125 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Netěsnost nápravyNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1A1,63×
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1A1,49×
Prachovka na hnacím hřídeli kolaNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1A1,48×
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1A1,46×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 348 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.116 let2 086
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.116 let3 916
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.116 let1 746
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.116 let2 137

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

19 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P135144×P029915×P116112×P048712×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 540 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 79 vozidel této motorizace se v registru eviduje 4 kódů typu motoru:

4HT
82,3 %65 ks
4H01
13,9 %11 ks
4HT/4H01
2,5 %2 ks
4HX
1,3 %1 ks

Další motorizace Citroënu C5 2009

Cenový odhad

60 326
od Kč
75 000
medián Kč
87 278
do Kč

Při nájezdu kolem 252 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km106 000 Kč
200 000 km89 000 Kč
250 000 km75 000 Kč
300 000 km61 000 Kč
350 000 km56 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.2 Nafta 125 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 75 000 Kč (při typickém nájezdu 251 938 km). Běžné rozmezí je 60 326–87 278 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2009 (75 000 Kč).

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 106 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 56 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C5

Proklepněte konkrétní Citroën C5 2009 2.2 Nafta 125 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.