Citroën C5 2004

2.0 Nafta 80 kW

Kód motoru: RHZ · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
80 kW
Výkon (109 k)
~2 000 cm³
Objem
5,7 l/100 km
Ø spotřeba
150 g/km
Ø CO₂
189 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 487 kg· rozvor 2 747 mm· délka 4 695 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
406
V provozu
170
Způsobilost na STK
92,9 %
STK kontrol
4 001

Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 4 001 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 19 000 Kčobvykle 29 000 Kčdo 41 000 Kč

2.0 Nafta 80 kW je první nejpočetnější motorizace u Citroënu C5 ročníku 2004. V registrech je evidováno 406 vozů (33,7 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem RHZ (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace92,9 %
Ročník celkem93,1 %
Model celkem93,2 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,8 %
100-200 000 km92,2 %
200-300 000 km91,9 %
nad 300 000 km91,6 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,9 % (4 001 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2004 (ročník průměrně 93,1 %).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 80 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B1,5×
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B1,46×
Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2B1,45×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 654 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.816 let480
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.116 let622
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.216 let503
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.116 let3 916
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.116 let2 086
Zobrazit všech 13 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.116 let2 137
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.117 let595
Uvolněná ochrana proti podjetí či boční ochranakód 6.1.4.3.117 let229
Poškozený nárazník nebo ochrana proti podjetíkód 6.1.4.1.117 let897
Netěsnost hydraulického zařízeníkód 6.2.9.7.118 let671
Opotřebená část vzduchového odpruženíkód 5.3.5.2.118 let546
Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.118 let1 314
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.118 let3 712

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

8,8 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P135245×P03807×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 406 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

RHZ
99,8 %405 ks
RHS
0,2 %1 ks

Další motorizace Citroënu C5 2004

Cenový odhad

19 000
od Kč
29 000
obvykle Kč
41 000
do Kč

Při nájezdu kolem 228 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km39 000 Kč
200 000 km32 000 Kč
250 000 km28 000 Kč
300 000 km24 000 Kč
350 000 km22 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 80 kW vychází při nájezdu kolem 228 000 km na přibližně 29 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 19 000 a 41 000 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 39 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 22 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C5

Proklepněte konkrétní Citroën C5 2004 2.0 Nafta 80 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.