Citroën C4 2009
1.6 Nafta 66 kW
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 852 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 45 000 Kčobvykle 57 000 Kčdo 74 000 Kč
1.6 Nafta 66 kW je třetí nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 ročníku 2009. V registrech je evidováno 89 vozů (6,5 % ročníku).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 96,3 % |
| 100-200 000 km | 91,2 % |
| 200-300 000 km | 93,4 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 93,7 % (852 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,3 procentního bodu) mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 95,0 %).
Plnou způsobilost mělo 93,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 89 vozidel této motorizace se v registru eviduje 4 kódů typu motoru:
Další motorizace Citroënu C4 2009
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 167 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 111 000 Kč |
| 100 000 km | 75 000 Kč |
| 150 000 km | 62 000 Kč |
| 200 000 km | 50 000 Kč |
| 250 000 km | 44 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.6 Nafta 66 kW vychází při nájezdu kolem 167 000 km na přibližně 57 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 45 000 a 74 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 111 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 44 000 Kč.