Citroën C4 2009
1.6 Benzín 80 kW
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti, z 582 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 50 000 Kčmedián 50 000 Kčdo 65 000 Kč
V nabídce Citroënu C4 ročníku 2009 obsadila motorizace 1.6 Benzín 80 kW pátá pozici: 58 vozů (4,2 % ročníku).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 93,1 % |
| 100-200 000 km | 91,9 % |
| 200-300 000 km | 93,3 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 93,4 % (582 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,6 procentního bodu) mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 95,0 %).
Plnou způsobilost mělo 93,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti).
Další motorizace Citroënu C4 2009
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 174 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 96 000 Kč |
| 100 000 km | 67 000 Kč |
| 150 000 km | 55 000 Kč |
| 200 000 km | 44 000 Kč |
| 250 000 km | 38 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.6 Benzín 80 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 50 000 Kč (při typickém nájezdu 174 355 km). Běžné rozmezí je 50 000–65 000 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2009 (50 000 Kč).
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 96 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 38 000 Kč.
Doporučení
V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.
Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).