Citroën C4 2009

1.4 Benzín 65 kW

Kód motoru: KFU

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
65 kW
Výkon (88 k)
~1 400 cm³
Objem
6,4 l/100 km
Ø spotřeba
153 g/km
Ø CO₂
182 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 257 kg· rozvor 2 608 mm· délka 4 261 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín + E85benzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
975
V provozu
809
Způsobilost na STK
95,5 %
STK kontrol
9 355

Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 9 355 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 43 790 Kčmedián 50 000 Kčdo 65 000 Kč

První nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 ročníku 2009 je 1.4 Benzín 65 kW - registr eviduje 975 vozů (70,9 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem KFU.

Tato motorizace95,5 %
Ročník celkem95,0 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,7 %
100-200 000 km93,7 %
200-300 000 km91,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,5 % (9 355 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,5 procentního bodu) mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 95,0 %).

Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Benzín 65 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Vůle v pákovém mechanismu řízeníŘízení · kód 2.1.3.1.1B2,18×
Vadný zdroj světla ve světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.5B2,15×
Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2B1,77×
Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1B1,28×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.114 let324
Poškozené písmo registrační značkykód 0.1.3.114 let1 358
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.114 let5 380
Uvolněný spojovací prvek výbavy vozidlakód 6.2.9.2.114 let83
Vůle v pákovém mechanismu řízeníkód 2.1.3.1.115 let333
Zobrazit všech 11 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.115 let5 667
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.315 let1 240
Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.516 let574
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.216 let631
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.116 let1 135
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.117 let543

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,1 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P115218×P001116×P001211×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Citroënu C4 2009

Cenový odhad

43 790
od Kč
50 000
medián Kč
65 000
do Kč

Při nájezdu kolem 144 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km72 000 Kč
100 000 km58 000 Kč
150 000 km49 000 Kč
200 000 km41 000 Kč
250 000 km36 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.4 Benzín 65 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 50 000 Kč (při typickém nájezdu 144 224 km). Běžné rozmezí je 43 790–65 000 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2009 (50 000 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 72 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 36 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4

Proklepněte konkrétní Citroën C4 2009 1.4 Benzín 65 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.