Citroën C4 2009
1.6 Benzín 88 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.
Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 1 303 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 38 127 Kčmedián 55 752 Kčdo 62 632 Kč
Druhá nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 ročníku 2009 je 1.6 Benzín 88 kW - registr eviduje 133 vozů (9,7 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 5FW.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 95,8 % |
| 100-200 000 km | 93,7 % |
| 200-300 000 km | 88,4 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 95,5 % (1 303 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 95,0 %).
Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Benzín 88 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1 | B | 2,58× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.1 | 14 let | 324 |
| Uvolněné šrouby rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.2.1 | 15 let | 550 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace Citroënu C4 2009
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 149 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 101 000 Kč |
| 100 000 km | 69 000 Kč |
| 150 000 km | 55 000 Kč |
| 200 000 km | 44 000 Kč |
| 250 000 km | 38 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.6 Benzín 88 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 55 752 Kč (při typickém nájezdu 149 000 km). Běžné rozmezí je 38 127–62 632 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2009 (50 000 Kč) je tato motorizace o 12 % výše.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 101 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 38 000 Kč.