Citroën C4 2008
1.4 Benzín 65 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 12 770 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 29 945 Kčmedián 45 000 Kčdo 59 500 Kč
První nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 ročníku 2008 je 1.4 Benzín 65 kW - registr eviduje 1 236 vozů (65,5 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem KFU.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 95,6 % |
| 100-200 000 km | 92,9 % |
| 200-300 000 km | 90,7 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 94,9 % (12 770 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2008 (ročník průměrně 94,5 %).
Plnou způsobilost mělo 94,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Benzín 65 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Vadný zdroj světla ve světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.5 | B | 2,29× |
| Vůle v pákovém mechanismu řízeníŘízení · kód 2.1.3.1.1 | B | 1,95× |
| Únik provozních kapalinObtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1 | B | 1,34× |
| Nesvítí obrysová / denní svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.1.1.2 | B | 1,33× |
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2 | B | 1,26× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.2 | 14 let | 519 |
| Vůle v pákovém mechanismu řízeníkód 2.1.3.1.1 | 15 let | 333 |
| Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.1 | 15 let | 418 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 15 let | 5 667 |
| Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.5 | 16 let | 574 |
Zobrazit všech 8 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nesvítí obrysová / denní svítilnakód 4.2.1.1.2 | 16 let | 438 |
| Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.1 | 16 let | 1 135 |
| Poškození zařízení pro nepřímý výhledkód 3.3.4.1 | 16 let | 215 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace Citroënu C4 2008
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 151 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 71 000 Kč |
| 100 000 km | 56 000 Kč |
| 150 000 km | 45 000 Kč |
| 200 000 km | 38 000 Kč |
| 250 000 km | 34 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.4 Benzín 65 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 45 000 Kč (při typickém nájezdu 151 358 km). Běžné rozmezí je 29 945–59 500 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2008 (48 088 Kč) je tato motorizace o 6 % níže.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 71 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 34 000 Kč.