Citroën C4 2008

1.6 Benzín 80 kW

Kód motoru: NFU

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
80 kW
Výkon (109 k)
~1 600 cm³
Objem
7,3 l/100 km
Ø spotřeba
172 g/km
Ø CO₂
191 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 313 kg· rozvor 2 637 mm· délka 4 411 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95
Evidováno
272
V provozu
211
Způsobilost na STK
94,1 %
STK kontrol
2 924

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 2 924 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 37 000 Kčmedián 55 092 Kčdo 60 358 Kč

Druhá nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 ročníku 2008 je 1.6 Benzín 80 kW - registr eviduje 272 vozů (14,4 % z celkového ročníku).

Tato motorizace94,0 %
Ročník celkem94,5 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,1 %
100-200 000 km92,5 %
200-300 000 km90,3 %
nad 300 000 km90,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,0 % (2 924 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2008 (ročník průměrně 94,5 %).

Plnou způsobilost mělo 94,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Benzín 80 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Vůle v pákovém mechanismu řízeníŘízení · kód 2.1.3.1.1B1,99×
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2B1,55×
Vadný zdroj světla ve světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.5B1,55×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2B1,32×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 740 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.214 let519
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.114 let5 380
Vůle v pákovém mechanismu řízeníkód 2.1.3.1.115 let333
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.215 let423
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.115 let5 667
Zobrazit všech 6 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.516 let574

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Citroënu C4 2008

Cenový odhad

37 000
od Kč
55 092
medián Kč
60 358
do Kč

Při nájezdu kolem 152 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km104 000 Kč
100 000 km70 000 Kč
150 000 km55 000 Kč
200 000 km44 000 Kč
250 000 km39 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Benzín 80 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 55 092 Kč (při typickém nájezdu 151 681 km). Běžné rozmezí je 37 000–60 358 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2008 (48 088 Kč) je tato motorizace o 15 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 104 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 39 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4

Proklepněte konkrétní Citroën C4 2008 1.6 Benzín 80 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.