Citroën C4 Picasso 2009

2.0 Nafta 100 kW

Kód motoru: RHJ · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
100 kW
Výkon (136 k)
~2 000 cm³
Objem
6,2 l/100 km
Ø spotřeba
162 g/km
Ø CO₂
194 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 690 kg· rozvor 2 728 mm· délka 4 559 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
214
V provozu
167
Způsobilost na STK
93,9 %
STK kontrol
2 145

Způsobilé na 30 dnů 5,7 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 2 145 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 75 000 Kčmedián 77 248 Kčdo 95 000 Kč

2.0 Nafta 100 kW je třetí nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 Picasso ročníku 2009. V registrech je evidováno 214 vozů (16,6 % ročníku).

Tato motorizace93,9 %
Ročník celkem94,2 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,7 %
100-200 000 km93,8 %
200-300 000 km90,7 %
nad 300 000 km90,9 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,9 % (2 145 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 94,2 %).

Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 100 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B1,88×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2B1,66×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 813 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.112 let3 998
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.413 let1 730
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.113 let1 265
Poškozený nárazník nebo ochrana proti podjetíkód 6.1.4.1.113 let670
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.114 let673
Zobrazit všech 12 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.214 let390
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.214 let3 041
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.114 let171
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let4 453
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.114 let2 887
Uvolněné ukotvení sedadlakód 6.2.6.3.115 let178
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.115 let5 587

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

27 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P1351190×P144515×P147113×P144612×P143412×P02388×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 214 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

RHJ
59,8 %128 ks
RHR
40,2 %86 ks

Další motorizace Citroënu C4 Picasso 2009

Cenový odhad

75 000
od Kč
77 248
medián Kč
95 000
do Kč

Při nájezdu kolem 195 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km114 000 Kč
150 000 km93 000 Kč
200 000 km74 000 Kč
250 000 km64 000 Kč
300 000 km53 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 100 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 77 248 Kč (při typickém nájezdu 195 015 km). Běžné rozmezí je 75 000–95 000 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2009 (59 999 Kč) je tato motorizace o 29 % výše.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 114 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 53 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4 Picasso

Proklepněte konkrétní Citroën C4 Picasso 2009 2.0 Nafta 100 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.