Citroën C4 Picasso 2009

1.6 Nafta 80 kW

Kód motoru: 9HZ · 4 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
80 kW
Výkon (109 k)
~1 600 cm³
Objem
5,5 l/100 km
Ø spotřeba
145 g/km
Ø CO₂
180 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 591 kg· rozvor 2 728 mm· délka 4 533 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
767
V provozu
610
Způsobilost na STK
94,2 %
STK kontrol
8 117

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 8 117 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 54 786 Kčmedián 59 038 Kčdo 70 000 Kč

V nabídce Citroënu C4 Picasso ročníku 2009 obsadila motorizace 1.6 Nafta 80 kW první pozici: 767 vozů (59,3 % ročníku).

Tato motorizace94,2 %
Ročník celkem94,2 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km96,2 %
100-200 000 km93,8 %
200-300 000 km90,3 %
nad 300 000 km89,9 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,2 % (8 117 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 94,2 %).

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Nafta 80 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8B5,9×
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B5,4×
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11B3,81×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2B1,86×
Únik provozních kapalinObtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1B1,78×
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1B1,61×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.112 let3 998
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.413 let1 730
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.113 let1 307
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.313 let848
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.114 let673
Zobrazit všech 20 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Emisní závady z řídicí jednotky (diesel)kód 8.2.2.2.1.1114 let254
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.214 let390
Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.114 let345
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)kód 8.2.2.1.114 let256
Nesvítí obrysová / denní svítilnakód 4.2.1.1.214 let319
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.114 let197
Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.214 let363
Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.514 let236
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.114 let171
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let4 453
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.214 let3 041
Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.815 let550
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.115 let5 587
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.115 let649
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.116 let373

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

25 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 767 vozidel této motorizace se v registru eviduje 4 kódů typu motoru:

9HZ
87,2 %669 ks
9H01
12,4 %95 ks
9HZ/9H01
0,3 %2 ks
9H0
0,1 %1 ks

Další motorizace Citroënu C4 Picasso 2009

Cenový odhad

54 786
od Kč
59 038
medián Kč
70 000
do Kč

Při nájezdu kolem 197 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km89 000 Kč
150 000 km73 000 Kč
200 000 km56 000 Kč
250 000 km49 000 Kč
300 000 km40 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Nafta 80 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 59 038 Kč (při typickém nájezdu 196 890 km). Běžné rozmezí je 54 786–70 000 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2009 (59 999 Kč).

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 89 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 40 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4 Picasso

Proklepněte konkrétní Citroën C4 Picasso 2009 1.6 Nafta 80 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.