Citroën C4 Picasso 2007

1.7 Benzín 92 kW

Kód motoru: 6FY · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
92 kW
Výkon (125 k)
~1 700 cm³
Objem
8 l/100 km
Ø spotřeba
189 g/km
Ø CO₂
185 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 573 kg· rozvor 2 728 mm· délka 4 548 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
177
V provozu
137
Způsobilost na STK
95,0 %
STK kontrol
1 901

Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 1 901 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 42 000 Kčmedián 59 000 Kčdo 59 999 Kč

1.7 Benzín 92 kW je třetí nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 Picasso ročníku 2007. V registrech je evidováno 177 vozů (9,5 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 6FY (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace95,0 %
Ročník celkem94,6 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,5 %
100-200 000 km93,7 %
200-300 000 km92,1 %
nad 300 000 km96,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,0 % (1 901 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2007 (ročník průměrně 94,6 %).

Plnou způsobilost mělo 95,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.7 Benzín 92 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,37×
Chybné natočení potkávacího světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.3A1,35×
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A1,35×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 679 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.313 let848
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let4 453
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.115 let5 587

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

8,7 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P059734×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 177 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

6FY
99,4 %176 ks
6FZ
0,6 %1 ks

Další motorizace Citroënu C4 Picasso 2007

Cenový odhad

42 000
od Kč
59 000
medián Kč
59 999
do Kč

Při nájezdu kolem 177 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km82 000 Kč
150 000 km68 000 Kč
200 000 km53 000 Kč
250 000 km46 000 Kč
300 000 km37 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.7 Benzín 92 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 59 000 Kč (při typickém nájezdu 176 947 km). Běžné rozmezí je 42 000–59 999 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2007 (45 000 Kč) je tato motorizace o 31 % výše.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 82 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 37 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4 Picasso

Proklepněte konkrétní Citroën C4 Picasso 2007 1.7 Benzín 92 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.