Audi A4 2019
Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 625 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 375 000 Kčmedián 435 000 Kčdo 480 000 Kč
Ročník 2019 Audi A4 má v českých registrech 195 vozů. V provozu zůstává 187 vozů (95,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 144 vozů (73,8 %).
Jak ročník stárne
Audi A4 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 1,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,0 % | - |
| 6 let | 96,2 % | 90 000 až 170 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 140 kW (36,4 %), 2.0 Nafta 110 kW (30,3 %), 2.0 Benzín 110 kW (7,2 %).
Nejčastější barva je černá (34,4 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 625 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 35,7 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 120 864 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 77 301 až 162 057 km. To odpovídá asi 17 266 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (49,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (73,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2019
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 140 kW | 71 | 98,3 % | 435 840 Kč |
| 2.0 Nafta 110 kW | 59 | 95,5 % | 426 071 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 158 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 570 000 Kč |
| 100 000 km | 509 000 Kč |
| 150 000 km | 444 000 Kč |
| 200 000 km | 375 000 Kč |
| 250 000 km | 334 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Audi A4 ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 435 000 Kč (při mediánovém nájezdu 158 000 km). Běžné rozpětí je od 375 000 do 480 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 562 097 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 355 794 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 570 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 334 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Audi A4 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo72,9 % · 105 vozidel
- Itálie6,9 % · 10 vozidel
- Belgie6,3 % · 9 vozidel
- Dánsko2,8 % · 4 vozidla
- Švédsko2,8 % · 4 vozidla
- ostatní země6,9 % · 10 vozidel
- země neurčena1,4 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha49,1 % · 323 prohlídek
- Jihomoravský kraj26,9 % · 177 prohlídek
- Moravskoslezský kraj24,0 % · 158 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá34,4 % · 67 vozidel
- Šedá31,8 % · 62 vozidel
- Bílá20,0 % · 39 vozidel
- Modrá10,3 % · 20 vozidel
- Červená3,6 % · 7 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 88,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 628 vozů Audi A4 2019 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2019 patří u A4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Audi A4 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.