Audi A4 2019

2.0 Nafta 140 kW

Kód motoru: DET

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
140 kW
Výkon (190 k)
~2 000 cm³
Objem
5,1 l/100 km
Ø spotřeba
135 g/km
Ø CO₂
229 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 666 kg· rozvor 2 828 mm· délka 4 748 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
71
V provozu
69
Způsobilost na STK
98,3 %
STK kontrol
237

Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 237 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 387 498 Kčmedián 435 840 Kčdo 470 522 Kč

První nejpočetnější motorizace u Audi A4 ročníku 2019 je 2.0 Nafta 140 kW - registr eviduje 71 vozů (36,4 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem DET.

Tato motorizace98,3 %
Ročník celkem97,3 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem94,9 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km100,0 %
100-200 000 km97,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 98,3 % (237 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu) mezi motory ročníku 2019 (ročník průměrně 97,2 %).

Plnou způsobilost mělo 98,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,4 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 362 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Audi A4 2019

Cenový odhad

387 498
od Kč
435 840
medián Kč
470 522
do Kč

Při nájezdu kolem 179 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km542 000 Kč
150 000 km472 000 Kč
200 000 km400 000 Kč
250 000 km355 000 Kč
300 000 km301 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 140 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 435 840 Kč (při typickém nájezdu 178 831 km). Běžné rozmezí je 387 498–470 522 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2019 (435 000 Kč).

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 542 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 301 000 Kč.

Jiné ročníky Audi A4

Proklepněte konkrétní Audi A4 2019 2.0 Nafta 140 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.