Audi A4 2020
Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 440 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 399 999 Kčmedián 479 900 Kčdo 533 335 Kč
Audi A4 ročníku 2020 má v ČR 157 vozů. V provozu jich zůstává 149 vozů (94,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 62,4 % (98 vozů).
Jak ročník stárne
Audi A4 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,8 % | - |
| 6 let | 97,8 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 140 kW (40,8 %), 2.0 Nafta 120 kW (20,4 %), 2.0 Benzín 110 kW (7,0 %).
Nejčastější barva je černá (38,9 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 440 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 97,5 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy o 2,9 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 45,3 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 95 044 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 60 331 až 140 766 km. To odpovídá asi 15 841 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (54,0 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (62,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 140 kW | 64 | 97,2 % | 506 468 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 168 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 652 000 Kč |
| 100 000 km | 586 000 Kč |
| 150 000 km | 508 000 Kč |
| 200 000 km | 425 000 Kč |
| 250 000 km | 384 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Audi A4 ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 479 900 Kč (při mediánovém nájezdu 168 297 km). Běžné rozpětí je od 399 999 do 533 335 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 627 484 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 360 752 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 652 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 384 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Audi A4 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo60,2 % · 59 vozidel
- Belgie12,2 % · 12 vozidel
- Švédsko7,1 % · 7 vozidel
- Itálie6,1 % · 6 vozidel
- Dánsko5,1 % · 5 vozidel
- ostatní země8,2 % · 8 vozidel
- země neurčena1,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha54,0 % · 284 prohlídek
- Jihomoravský kraj24,9 % · 131 prohlídek
- Středočeský kraj21,1 % · 111 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá37,4 % · 61 vozidel
- Šedá36,2 % · 59 vozidel
- Bílá14,1 % · 23 vozidel
- Modrá9,8 % · 16 vozidel
- Červená2,5 % · 4 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 91,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2020 patří u A4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,9 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Audi A4 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.