Audi A4 2023

Evidováno
62
Způsobilost na STK
98,4 %
Ø nájezd (medián)
42 488 km
Dovezeno (12 ks)
19 %

Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti, z 128 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 559 751 Kčmedián 690 118 Kčdo 849 000 Kč

Pro Audi A4 ročníku 2023 eviduje registr 62 vozů. Aktivně jezdí 56 vozů (90,3 %), dovoz tvoří 19,4 % ročníku (12 vozů).

Ročník 202398,4 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 150 kW (33,9 %), 2.0 Nafta 120 kW (27,4 %), 2.0 Benzín 150 kW (12,9 %).

Nejčastější barva je černá (37,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 128 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 98,4 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy o 3,8 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 42 488 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 14 066 až 90 501 km. To odpovídá asi 14 163 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (54,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
2×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
2×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2
1×
5
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
1×
6
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které snižuje její čitelnost nebo poškození, či deformace (např. ohnutí) tabulky registrační značky, které snižují její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.2
1×
7
U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.3
1×
8
Dodatečně povrchově upravené zasklení není opatřeno povinným štítkem s předepsanými údaji (označení výrobce, typ výrobku, schvalovací číslo ATEST 8 SD XXXX).
Výhledy · kód 3.2.4.3
1×

Cenový odhad

559 751
od Kč
690 118
medián Kč
849 000
do Kč

Při nájezdu kolem 81 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km826 000 Kč
50 000 km756 000 Kč
75 000 km709 000 Kč
100 000 km667 000 Kč
125 000 km609 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Audi A4 ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 690 118 Kč (při mediánovém nájezdu 81 456 km). Běžné rozpětí je od 559 751 do 849 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 943 605 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 501 214 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 826 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 609 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Audi A4 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo83,3 % · 10 vozidel
  • Dánsko8,3 % · 1 vozidlo
  • Velká Británie8,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha33,6 % · 43 prohlídek
  • Středočeský kraj14,8 % · 19 prohlídek
  • Jihomoravský kraj13,3 % · 17 prohlídek
  • ostatní38,3 % · 49 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá35,4 % · 23 vozidel
  • Bílá21,5 % · 14 vozidel
  • Šedá21,5 % · 14 vozidel
  • Modrá18,5 % · 12 vozidel
  • Zelená3,1 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
19,5 %
evidováno u 50 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,0 %EURO 5 · 1,2 %EURO 3 · 0,4 %EURO 4 · 0,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u A4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Audi A4

Proklepněte konkrétní Audi A4 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.