Audi A4 2022

Evidováno
110
Způsobilost na STK
98,9 %
Ø nájezd (medián)
66 689 km
Dovezeno (31 ks)
28 %

Způsobilé na 30 dnů 1,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti, z 279 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 478 000 Kčmedián 580 678 Kčdo 660 557 Kč

Audi A4 ročníku 2022 má v ČR 110 vozů. V provozu jich zůstává 102 vozů (92,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 28,2 % (31 vozů).

Ročník 202298,9 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Audi A4 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 150 kW (40,0 %), 2.0 Nafta 120 kW (19,1 %), 2.0 Benzín 110 kW (18,2 %).

Nejčastější barva je černá (40,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 279 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 98,9 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy o 4,3 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 66 689 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 29 747 až 134 078 km. To odpovídá asi 16 672 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (55,8 %), pak následují Ústecký kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
12×
2
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
6×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
1×
5
Poškození skla zasklení snižuje výhled řidiče natolik, že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla nebo způsob upevnění nebo stav poškození zasklení ohrožuje přepravované osoby.
Výhledy · kód 3.2.1.5
1×
6
Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí.
Výhledy · kód 3.5.1.1
1×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
1×
8
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 150 kW4498,3 %615 546 Kč

Cenový odhad

478 000
od Kč
580 678
medián Kč
660 557
do Kč

Při nájezdu kolem 123 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km709 000 Kč
100 000 km627 000 Kč
150 000 km524 000 Kč
200 000 km433 000 Kč
250 000 km384 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Audi A4 ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 580 678 Kč (při mediánovém nájezdu 122 913 km). Běžné rozpětí je od 478 000 do 660 557 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 749 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 408 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 709 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 384 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Audi A4 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo71,0 % · 22 vozidel
  • Francie9,7 % · 3 vozidla
  • Itálie9,7 % · 3 vozidla
  • Švédsko6,5 % · 2 vozidla
  • Belgie3,2 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha46,2 % · 129 prohlídek
  • Ústecký kraj19,0 % · 53 prohlídek
  • Středočeský kraj17,6 % · 49 prohlídek
  • ostatní17,2 % · 48 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá38,9 % · 44 vozidel
  • Šedá28,3 % · 32 vozidel
  • Bílá16,8 % · 19 vozidel
  • Modrá14,2 % · 16 vozidel
  • Červená1,8 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
25,2 %
evidováno u 82 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 92,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,0 %EURO 4 · 0,7 %EURO 5 · 0,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2022 patří u A4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,3 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Audi A4

Proklepněte konkrétní Audi A4 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.