Škoda Fabia 2026

Evidováno
366
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
3 509 km
Dovezeno (1 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 501 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 429 900 Kčmedián 479 000 Kčdo 529 900 Kč

Pro Škodu Fabii ročníku 2026 eviduje registr 366 vozů. Aktivně jezdí 309 vozů (84,4 %), dovoz tvoří 0,3 % ročníku (1 vůz).

Ročník 202699,6 %
Model celkem94,1 %
Značka celkem94,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 85 kW (43,2 %), 1.0 Benzín 59 kW (21,3 %), 1.0 Benzín 70 kW (19,4 %).

Nejčastější barva je šedá (38,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 501 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy o 5,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je 3 509 km, běžně v rozmezí 1 062 až 7 864 km.

Nejvíc kusů je v Praze (43,5 %), pak následují Středočeský kraj a Královéhradecký kraj.

Podíl dovozů (0,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×
2
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které snižuje její čitelnost nebo poškození, či deformace (např. ohnutí) tabulky registrační značky, které snižují její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.2
1×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×

Motorizace ročníku 2026

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 85 kW15899,5 %499 900 Kč
1.0 Benzín 59 kW78100,0 %401 000 Kč
1.0 Benzín 70 kW71100,0 %440 400 Kč
1.5 Benzín 110 kW42100,0 %579 900 Kč

Cenový odhad

429 900
od Kč
479 000
medián Kč
529 900
do Kč

Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km471 000 Kč
50 000 km439 000 Kč
75 000 km393 000 Kč
100 000 km369 000 Kč
125 000 km318 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Škoda Fabie ročníku 2026 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 479 000 Kč (při mediánovém nájezdu 5 km). Běžné rozpětí je od 429 900 do 529 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 603 400 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 401 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 471 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 318 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Škody Fabie 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Slovensko100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha34,1 % · 171 prohlídek
  • Středočeský kraj23,0 % · 115 prohlídek
  • Královéhradecký kraj21,4 % · 107 prohlídek
  • ostatní21,6 % · 108 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá38,3 % · 140 vozidel
  • Bílá20,2 % · 74 vozidel
  • Modrá13,9 % · 51 vozidel
  • Černá12,6 % · 46 vozidel
  • Červená8,5 % · 31 vozidel
  • ostatní6,6 % · 24 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
5,9 %
evidováno u 412 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,1 %EURO 4 · 0,1 %EURO 1 · 0,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 6 930 vozů Škody Fabie 2026 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
78,9 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,1 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
85,7 %
vyvezeno 14,5 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2026 patří u Fabie k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Škody Fabie

Proklepněte konkrétní Škodu Fabii 2026

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.