Renault Espace 2011

Evidováno
138
Způsobilost na STK
94,0 %
Ø nájezd (medián)
196 555 km
Dovezeno (78 ks)
57 %

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 1 123 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Renault Espace ročníku 2011 má v ČR 138 vozů. V provozu jich zůstává 120 vozů (87,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 56,5 % (78 vozů).

Ročník 201194,0 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem92,6 %

Jak ročník stárne

Renaultu Espace 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 2,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky93,0 % -
6 let96,5 % -
8 let91,9 % -
10 let93,2 % -
12 let86,3 % -
14 let90,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 127 kW (45,7 %), 2.0 Nafta 110 kW (39,1 %), 2.0 Nafta 96 kW (8,0 %).

Barevně převládá šedá (29,7 %), druhá nejčastější je černá (18,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 123 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 94,0 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,4 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 196 555 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 153 426 až 242 384 km. To odpovídá asi 13 104 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (39,9 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (56,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku47624,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení42321,8 %
Brzdové zařízení35118,1 %
Výhledy20310,4 %
Řízení1879,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1779,1 %
Identifikace vozidla643,3 %
Obtěžování okolí623,2 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
152×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
140×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
134×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
123×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
121×
6
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
119×
7
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
111×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
64×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

18 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 978 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 127 kW6392,8 %–
2.0 Nafta 110 kW5497,1 %–

Z registru vozidel

Složení Renaultu Espace 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo44,9 % · 35 vozidel
  • Belgie24,4 % · 19 vozidel
  • Rakousko16,7 % · 13 vozidel
  • Itálie7,7 % · 6 vozidel
  • Francie3,8 % · 3 vozidla
  • ostatní země2,6 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha33,1 % · 372 prohlídek
  • Středočeský kraj27,9 % · 313 prohlídek
  • Jihomoravský kraj22,1 % · 248 prohlídek
  • ostatní16,9 % · 190 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá29,7 % · 41 vozidel
  • Černá18,8 % · 26 vozidel
  • Šedá metalíza13,8 % · 19 vozidel
  • Stříbrná metalíza8,7 % · 12 vozidel
  • Černá metalíza7,2 % · 10 vozidel
  • ostatní21,7 % · 30 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
52,3 %
evidováno u 171 vozů
ABS
23,9 %
evidováno u 78 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 52,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 93,1 %EURO 4 · 6,4 %EURO 3 · 0,6 %

Jiné ročníky Renaultu Espace

Proklepněte konkrétní Renault Espace 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.