Renault Espace 2017
Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 475 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 245 000 Kčmedián 299 500 Kčdo 313 895 Kč
Ročník 2017 Renaultu Espace má v českých registrech 96 vozů. V provozu zůstává 94 vozů (97,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 36 vozů (37,5 %).
Jak ročník stárne
Renaultu Espace 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 5,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,5 % | - |
| 6 let | 95,2 % | - |
| 8 let | 92,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 118 kW (76,0 %), 1.8 Benzín 165 kW (8,3 %), 1.6 Benzín 147 kW (8,3 %).
Nejčastější barva je šedá (38,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 475 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 95,1 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 112 596 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 69 516 až 152 550 km. To odpovídá asi 12 511 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (39,6 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (37,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Brzdové zařízení | 62 | 52,5 % |
| Výhledy | 56 | 47,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2017
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Nafta 118 kW | 73 | 95,0 % | 299 999 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 184 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 401 000 Kč |
| 150 000 km | 336 000 Kč |
| 200 000 km | 282 000 Kč |
| 250 000 km | 249 000 Kč |
| 300 000 km | 201 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Renault Espace ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 299 500 Kč (při mediánovém nájezdu 183 672 km). Běžné rozpětí je od 245 000 do 313 895 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 348 197 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 205 700 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 401 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 201 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Espace 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie44,4 % · 16 vozidel
- Německo33,3 % · 12 vozidel
- Belgie8,3 % · 3 vozidla
- Polsko5,6 % · 2 vozidla
- Lucembursko2,8 % · 1 vozidlo
- ostatní země5,6 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha39,6 % · 234 prohlídek
- Jihomoravský kraj31,1 % · 184 prohlídek
- Středočeský kraj29,3 % · 173 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá38,5 % · 37 vozidel
- Černá26,0 % · 25 vozidel
- Bílá15,6 % · 15 vozidel
- Hnědá14,6 % · 14 vozidel
- Modrá3,1 % · 3 vozidla
- ostatní2,1 % · 2 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 75,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2017 patří u Espace k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Renault Espace 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.