Renault Espace 2015
Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 506 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 220 766 Kčmedián 241 159 Kčdo 270 000 Kč
Renault Espace ročníku 2015 má v ČR 105 vozů. V provozu jich zůstává 101 vozů (96,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 66,7 % (70 vozů).
Jak ročník stárne
Renaultu Espace 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 5,0 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,8 % | - |
| 6 let | 96,9 % | - |
| 8 let | 91,9 % | - |
| 10 let | 90,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 118 kW (76,2 %), 1.6 Benzín 147 kW (11,4 %), 1.6 Nafta 96 kW (8,6 %).
Nejčastější barva je šedá (34,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 506 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 95,4 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy o 2,9 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2012 (94,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 144 245 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 103 628 až 184 479 km. To odpovídá asi 13 113 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (44,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (66,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Brzdové zařízení | 88 | 31,5 % |
| Výhledy | 75 | 26,9 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 61 | 21,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 55 | 19,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2015
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Nafta 118 kW | 80 | 95,3 % | 241 500 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 182 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 333 000 Kč |
| 150 000 km | 273 000 Kč |
| 200 000 km | 228 000 Kč |
| 250 000 km | 200 000 Kč |
| 300 000 km | 162 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Renault Espace ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 241 159 Kč (při mediánovém nájezdu 181 562 km). Běžné rozpětí je od 220 766 do 270 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 313 211 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 200 000 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 333 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 162 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Espace 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo35,7 % · 25 vozidel
- Francie31,4 % · 22 vozidel
- Rakousko11,4 % · 8 vozidel
- Belgie8,6 % · 6 vozidel
- Itálie2,9 % · 2 vozidla
- ostatní země10,0 % · 7 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha44,2 % · 287 prohlídek
- Středočeský kraj31,0 % · 201 prohlídek
- Jihomoravský kraj24,8 % · 161 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá34,3 % · 36 vozidel
- Černá30,5 % · 32 vozidel
- Bílá10,5 % · 11 vozidel
- Hnědá9,5 % · 10 vozidel
- Hnědá metalíza5,7 % · 6 vozidel
- ostatní9,5 % · 10 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 65,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2015 patří u Espace k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,9 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Renault Espace 2015
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.