Renault Espace 2016
Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 531 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 234 294 Kčmedián 272 824 Kčdo 316 471 Kč
V roce 2016 eviduje registr Renaultu Espace 114 vozů. V provozu jich zůstává 111 vozů (97,4 %); ze zahraničí dovezeno 69 vozů (60,5 %).
Jak ročník stárne
Renaultu Espace 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 2,4 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 93,6 % | - |
| 6 let | 98,1 % | - |
| 8 let | 92,5 % | - |
| 10 let | 91,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 118 kW (76,3 %), 1.6 Nafta 96 kW (14,9 %), 1.6 Benzín 147 kW (8,8 %).
Nejčastější barva je černá (39,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 531 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy o 3,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 37,7 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 136 412 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 95 815 až 178 244 km. To odpovídá asi 13 641 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (37,7 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (60,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Brzdové zařízení | 94 | 21,7 % |
| Výhledy | 86 | 19,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 72 | 16,6 % |
| Obtěžování okolí | 65 | 15,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 60 | 13,9 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 56 | 12,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2016
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Nafta 118 kW | 87 | 95,6 % | 278 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 185 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 377 000 Kč |
| 150 000 km | 309 000 Kč |
| 200 000 km | 258 000 Kč |
| 250 000 km | 226 000 Kč |
| 300 000 km | 184 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Renault Espace ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 272 824 Kč (při mediánovém nájezdu 185 004 km). Běžné rozpětí je od 234 294 do 316 471 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 362 930 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 204 133 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 377 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 184 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Espace 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie33,3 % · 23 vozidel
- Německo27,5 % · 19 vozidel
- Belgie21,7 % · 15 vozidel
- Itálie4,3 % · 3 vozidla
- Lucembursko2,9 % · 2 vozidla
- ostatní země5,8 % · 4 vozidla
- země neurčena4,3 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha37,7 % · 281 prohlídek
- Jihomoravský kraj34,2 % · 255 prohlídek
- Středočeský kraj28,1 % · 209 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá39,5 % · 45 vozidel
- Šedá33,3 % · 38 vozidel
- Hnědá11,4 % · 13 vozidel
- Bílá10,5 % · 12 vozidel
- Fialová3,5 % · 4 vozidla
- ostatní1,8 % · 2 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 64,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2016 patří u Espace k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Renault Espace 2016
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.