Renault Espace 1994
Způsobilé na 30 dnů 5,9 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti, z 1 607 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1994 eviduje registr Renaultu Espace 442 vozů. V provozu jich zůstává 80 vozů (18,1 %); ze zahraničí dovezeno 327 vozů (74,0 %).
Jak ročník stárne
Renaultu Espace 1994 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 16 let | 81,8 % | - |
| 18 let | 83,3 % | - |
| 20 let | 91,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Benzín (38,2 %), 2.1 Nafta (24,0 %), 2.1 Nafta 65 kW (11,3 %).
Barevně převládá zelená-metal (16,3 %), druhá nejčastější je bílá (16,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 607 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 90,6 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 90,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1993 (92,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 232 967 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 193 237 až 283 348 km. To odpovídá asi 7 280 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,7 %), pak následují Vysočina a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (74,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 030 | 37,7 % |
| Brzdové zařízení | 660 | 24,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 363 | 13,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 307 | 11,2 % |
| Řízení | 244 | 8,9 % |
| Výhledy | 127 | 4,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1994
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.1 Nafta 65 kW | 50 | 88,2 % | – |
| 2.2 Benzín 79 kW | 49 | 90,8 % | – |
Z registru vozidel
Složení Renaultu Espace 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo6,7 % · 22 vozidel
- Rakousko4,0 % · 13 vozidel
- Francie0,6 % · 2 vozidla
- Itálie0,6 % · 2 vozidla
- Nizozemsko0,6 % · 2 vozidla
- ostatní země0,3 % · 1 vozidlo
- země neurčena87,2 % · 285 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj10,5 % · 168 prohlídek
- Kraj Vysočina8,8 % · 142 prohlídek
- Jihomoravský kraj8,5 % · 136 prohlídek
- ostatní72,2 % · 1 161 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza16,3 % · 72 vozidel
- Bílá16,1 % · 71 vozidel
- Modrá metalíza15,8 % · 70 vozidel
- Červená metalíza10,6 % · 47 vozidel
- Šedá metalíza9,5 % · 42 vozidel
- ostatní31,7 % · 140 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 0,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1994 je mezi ročníky Espace podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Renault Espace 1994
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.