Kód motoru

Motor J7T-V7 KAT

Kompletní recenze motoru J7T-V7 KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 79 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
79 kW
Výkon (107 k)
~2 165 cm³
Objem
9,8 l/100 km
Ø spotřeba
174 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní Automobil-kombi M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 344 kg· Produkce 1991-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 32,6 roku (medián 33 let)· Pořadí popularity #2225· Pořadí spolehlivosti #1612 z 2 382
Evidováno
580
V provozu
104
Způsobilost na STK
93,1 %
STK kontrol
1 722

Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 1 722 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 22,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

J7T-V7 KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 580 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 2 165 cm³ a výkonu 79 kW (107 HP). Vyráběl se v letech 1991–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let15 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let31 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let85,4 %151 kontrol
Stáří 13+ let89,3 %1 371 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km40 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km89,3 %534 kontrol
200 000–300 000 km89,2 %876 kontrol
Nad 300 000 km87,3 %221 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 722 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,1 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení28× (29,2 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav23× (24,0 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení15× (15,6 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku10× (10,4 %)
Obtěžování okolí7× (7,3 %)

Nejčastější závady STK pro motor J7T-V7 KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
4×

Vozidla s motorem J7T-V7 KAT

Značka a modelPočet
Renault Espace541
Renault Espace 2.229
Renault Escape1
Renault Espace 2,21
Renault Espace 2.2 I1
Renault Espace 2.2 J637051
Renault Matra Espace1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru J7T-V7 KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Espace93,4 %
Renault Espace 2.292,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód J7T-V7 KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Espace (1990–2007): 541 kusů
  • Renault Espace 2.2 (1991–1996): 29 kusů
  • Renault Escape (1994): 1 kus
  • Renault Espace 2,2 (1996): 1 kus
  • Renault Espace 2.2 I (1994): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 578 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1995 (113 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 2 vozidel s tímto motorem.

1995
1990 (5)2007 (2)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj62 vozidel
Jihomoravský kraj47 vozidel
Pardubický kraj41 vozidel
Královéhradecký kraj38 vozidel
Hlavní město Praha36 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem J7T-V7 KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod213 285 km
  • medián271 226 km
  • čtvrtina prohlídek nad297 466 km

Z 42 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19916768,7 %
199210858,3 %
19939158,2 %
199410474,0 %
199511381,4 %
19967592,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem J7T-V7 KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.