Kód motoru

Motor J8S-46

Kompletní recenze motoru J8S-46: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 65 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
65 kW
Výkon (88 k)
~2 068 cm³
Objem
8,1 l/100 km
Ø spotřeba
163 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní Automobil-dodávka M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 396 kg· Produkce 1992-1996· Ø stáří provozovaných vozidel 31,6 roku (medián 32 let)· Pořadí popularity #3606
Evidováno
183
V provozu
36
Způsobilost na STK
91,9 %
STK kontrol
594

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti, z 594 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 23,1 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

J8S-46 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 183 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Renault.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 2 068 cm³ a výkonu 65 kW (88 HP). Vyráběl se v letech 1992–1996.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let5 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let14 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let49 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let86,7 %495 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km14 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km89,6 %134 kontrol
200 000–300 000 km87,3 %315 kontrol
Nad 300 000 km84,1 %151 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 594 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 91,9 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení22× (39,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav10× (17,9 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení10× (17,9 %)
Řízení5× (8,9 %)
Obtěžování okolí4× (7,1 %)

Nejčastější závady STK pro motor J8S-46

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
2×

Vozidla s motorem J8S-46

Značka a modelPočet
Renault Espace172
Renault Espace 2.1 Td4
Renault Espace Td2
Renault Espace 2,1 Td1
Renault Espace 2,1 Td Vf8j639251
Renault Espace 2.01
Renault Espace 2.1 Td Vf8j635251
Renault Espace Td-J635251

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru J8S-46 podle modelu.

Značka a modelSTK
Renault Espace93,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód J8S-46 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Renault Espace (1990–2004): 172 kusů
  • Renault Espace 2.1 TD (1994–1995): 4 kusy
  • Renault Espace TD (1995–1996): 2 kusy
  • Renault Espace 2,1 TD (1994): 1 kus
  • Renault Espace 2,1 TD Vf8j63925 (1995): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 179 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1994 (64 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 4 vozidel s tímto motorem.

1994
1990 (2)2004 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj20 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem J8S-46 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod217 358 km
  • medián274 540 km
  • čtvrtina prohlídek nad321 381 km

Z 296 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19933450,0 %
19946450,0 %
19953476,5 %
19962281,8 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem J8S-46

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.