Peugeot 5008 2016
1.6 Nafta 88 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 832 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
1.6 Nafta 88 kW je první nejpočetnější motorizace u Peugeotu 5008 ročníku 2016. V registrech je evidováno 133 vozů (67,2 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem BH01 (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 95,6 % |
| 100-200 000 km | 94,0 % |
| 200-300 000 km | 91,7 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 95,4 % (832 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 94,9 %).
Plnou způsobilost mělo 95,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Nafta 88 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2 | B | 2,34× |
| Únik provozních kapalinObtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1 | B | 2,15× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.3 | 10 let | 360 |
| Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.1 | 11 let | 201 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 11 let | 2 138 |
| Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.2 | 12 let | 326 |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 12 let | 3 840 |
Zobrazit všech 9 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.1 | 12 let | 1 296 |
| Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.1 | 13 let | 229 |
| Povrchově odřená brzdová hadicekód 1.1.12.2.1 | 13 let | 450 |
| Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.1 | 13 let | 269 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 133 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru: