Peugeot 5008 2023

Evidováno
104
Způsobilost na STK
98,0 %
Ø nájezd (medián)
27 113 km
Dovezeno (9 ks)
9 %

Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 201 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2023 Peugeotu 5008 má v českých registrech 104 vozů. V provozu zůstává 103 vozů (99,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 9 vozů (8,7 %).

Ročník 202398,0 %
Model celkem95,4 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 96 kW (52,9 %), 1.2 Benzín 96 kW (40,4 %), 2.0 Nafta 130 kW (6,7 %).

Barevně převládá šedá (29,8 %), druhá nejčastější je hnědá (23,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 201 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 98,0 %. Model jako celek dosahuje 95,4 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (96,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 27 113 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 8 765 až 45 505 km. To odpovídá asi 9 038 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (51,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (8,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
10×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
4×
3
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
1×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Pneumatiky na téže nápravě se vzájemně liší označením výrobce pneumatiky.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.3.1
1×
5
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×
6
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
1×
7
Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin).
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.5.1
1×
8
Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné, ale nehrozí bezprostředně její upadnutí nebo zhoršení podmínek její čitelnosti.
Identifikace vozidla · kód 0.1.2.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.5 Nafta 96 kW5598,1 %–
1.2 Benzín 96 kW4298,7 %–

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 5008 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo66,7 % · 6 vozidel
  • Francie11,1 % · 1 vozidlo
  • Maďarsko11,1 % · 1 vozidlo
  • Švédsko11,1 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha36,8 % · 74 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,9 % · 36 prohlídek
  • Středočeský kraj16,9 % · 34 prohlídek
  • ostatní28,4 % · 57 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá29,0 % · 31 vozidel
  • Hnědá22,4 % · 24 vozidel
  • Bílá20,6 % · 22 vozidel
  • Modrá17,8 % · 19 vozidel
  • Černá10,3 % · 11 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
41,4 %
evidováno u 223 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 4 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 537 vozů Peugeotu 5008 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
68,5 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
97,8 %
vyvezeno 2,2 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u 5008 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Peugeotu 5008

Proklepněte konkrétní Peugeot 5008 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.