Peugeot 308 2020

Evidováno
215
Způsobilost na STK
95,9 %
Ø nájezd (medián)
72 842 km
Dovezeno (22 ks)
10 %

Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 683 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 207 798 Kčmedián 229 612 Kčdo 262 756 Kč

Ročník 2020 Peugeotu 308 má v českých registrech 215 vozů. V provozu zůstává 211 vozů (98,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 22 vozů (10,2 %).

Ročník 202095,8 %
Model celkem95,5 %
Značka celkem93,3 %

Jak ročník stárne

Peugeotu 308 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,8 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,1 %40 000 až 100 000 km
6 let95,3 %60 000 až 130 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 96 kW (35,3 %), 1.2 Benzín 96 kW (23,7 %), 1.5 Nafta 75 kW (21,4 %).

Nejčastější barva je bílá (37,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 683 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 50,0 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 72 842 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 40 271 až 115 092 km. To odpovídá asi 12 140 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (53,6 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (10,2 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
31×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
20×
3
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
18×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
16×
5
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
14×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
8×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
8×
8
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
7×

Na co se zaměřit u ročníku 2020

Závady, které technici u Peugeotu 308 2020 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,46×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 031 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.112 let5 061

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,9 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 087 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2020

MotorPočetSTK~cena
1.5 Nafta 96 kW7696,3 %229 999 Kč
1.2 Benzín 96 kW5195,8 %248 000 Kč
1.5 Nafta 75 kW4694,1 %228 000 Kč
1.2 Benzín 81 kW4296,8 %207 000 Kč

Cenový odhad

207 798
od Kč
229 612
medián Kč
262 756
do Kč

Při nájezdu kolem 125 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km287 000 Kč
100 000 km248 000 Kč
150 000 km213 000 Kč
200 000 km177 000 Kč
250 000 km156 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Peugeot 308 ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 229 612 Kč (při mediánovém nájezdu 125 250 km). Běžné rozpětí je od 207 798 do 262 756 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 304 490 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 189 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 287 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 156 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 308 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie27,3 % · 6 vozidel
  • Belgie22,7 % · 5 vozidel
  • Německo22,7 % · 5 vozidel
  • Dánsko18,2 % · 4 vozidla
  • Slovensko9,1 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha53,6 % · 462 prohlídek
  • Jihomoravský kraj24,0 % · 207 prohlídek
  • Středočeský kraj22,4 % · 193 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá37,3 % · 81 vozidel
  • Šedá26,3 % · 57 vozidel
  • Modrá17,5 % · 38 vozidel
  • Červená11,5 % · 25 vozidel
  • Černá7,4 % · 16 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
15,9 %
evidováno u 163 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 53,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 028 vozů Peugeotu 308 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
77,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
79,8 %
vyvezeno 20,0 % · zaniklo 0,1 %

Jiné ročníky Peugeotu 308

Proklepněte konkrétní Peugeot 308 2020

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.