Peugeot 308 2023

Evidováno
159
Způsobilost na STK
100,0 %
Ø nájezd (medián)
24 233 km
Dovezeno (7 ks)
4 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 298 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 372 258 Kčmedián 425 862 Kčdo 499 000 Kč

Peugeot 308 ročníku 2023 má v ČR 159 vozů. V provozu jich zůstává 151 vozů (95,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 4,4 % (7 vozů).

Ročník 2023100,0 %
Model celkem95,5 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 96 kW (52,2 %), 1.5 Nafta 96 kW (41,5 %), 1.6 Benzín 110 kW (6,3 %).

Barevně převládá modrá (26,4 %), druhá nejčastější je bílá (25,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 298 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy o 4,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (97,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 24 233 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 12 967 až 41 272 km. To odpovídá asi 8 078 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (65,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (4,4 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×
2
Ostřikovač čelního skla neostřikuje dostatečně stíranou plochu před spolujezdcem (seřízení).
Výhledy · kód 3.5.1.2
1×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
1×
Zobrazit další 3 závady
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
1×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
1×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 96 kW83100,0 %421 192 Kč
1.5 Nafta 96 kW66100,0 %406 812 Kč

Cenový odhad

372 258
od Kč
425 862
medián Kč
499 000
do Kč

Při nájezdu kolem 49 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km463 000 Kč
50 000 km426 000 Kč
75 000 km391 000 Kč
100 000 km370 000 Kč
125 000 km342 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Peugeot 308 ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 425 862 Kč (při mediánovém nájezdu 49 005 km). Běžné rozpětí je od 372 258 do 499 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 573 400 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 348 425 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 463 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 342 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 308 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Maďarsko57,1 % · 4 vozidla
  • Francie28,6 % · 2 vozidla
  • Německo14,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha45,6 % · 136 prohlídek
  • Středočeský kraj13,1 % · 39 prohlídek
  • Jihomoravský kraj11,4 % · 34 prohlídek
  • ostatní29,9 % · 89 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá26,4 % · 42 vozidel
  • Bílá25,2 % · 40 vozidel
  • Šedá21,4 % · 34 vozidel
  • Zelená13,2 % · 21 vozidel
  • Červená11,3 % · 18 vozidel
  • ostatní2,5 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
22,7 %
evidováno u 188 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,9 %EURO 5 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 827 vozů Peugeotu 308 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
79,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
86,3 %
vyvezeno 13,7 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u 308 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Peugeotu 308

Proklepněte konkrétní Peugeot 308 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.