Peugeot 308 2025

Evidováno
124
Způsobilost na STK
98,4 %
Ø nájezd (medián)
8 513 km
Dovezeno (1 ks)
1 %

Způsobilé na 30 dnů 1,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti, z 200 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 597 875 Kčmedián 649 633 Kčdo 702 907 Kč

Peugeot 308 ročníku 2025 má v ČR 124 vozů. V provozu jich zůstává 123 vozů (99,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 0,8 % (1 vůz).

Ročník 202598,4 %
Model celkem95,5 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 100 kW (41,1 %), 1.5 Nafta 96 kW (41,1 %), 1.2 Benzín 96 kW (14,5 %).

Nejčastější barva je modrá (43,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 200 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2025 mělo plnou způsobilost 98,4 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy o 2,9 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 8 513 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 4 704 až 12 357 km. To odpovídá asi 8 513 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (40,0 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (0,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
1×

Motorizace ročníku 2025

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 100 kW51100,0 %616 975 Kč
1.5 Nafta 96 kW5197,4 %666 600 Kč

Cenový odhad

597 875
od Kč
649 633
medián Kč
702 907
do Kč

Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km554 000 Kč
50 000 km509 000 Kč
75 000 km477 000 Kč
100 000 km450 000 Kč
125 000 km384 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Peugeot 308 ročníku 2025 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 649 633 Kč (při mediánovém nájezdu 5 km). Běžné rozpětí je od 597 875 do 702 907 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 742 344 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 509 399 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 554 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 384 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 308 2025 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj9,0 % · 18 prohlídek
  • Hlavní město Praha8,0 % · 16 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj5,5 % · 11 prohlídek
  • ostatní77,5 % · 155 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá43,5 % · 54 vozidel
  • Šedá25,0 % · 31 vozidel
  • Bílá15,3 % · 19 vozidel
  • Červená12,9 % · 16 vozidel
  • Zelená1,6 % · 2 vozidla
  • ostatní1,6 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
14,5 %
evidováno u 65 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,2 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2025 patří u 308 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Peugeotu 308

Proklepněte konkrétní Peugeot 308 2025

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.