Peugeot 308 2026

Evidováno
81
Způsobilost na STK
100,0 %
Ø nájezd (medián)
1 512 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 124 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 651 539 Kčmedián 687 464 Kčdo 733 500 Kč

V roce 2026 eviduje registr Peugeotu 308 81 vozů. V provozu jich zůstává 81 vozů (100,0 %); ze zahraničí dovezeno 0 vozů (0,0 %).

Ročník 2026100,0 %
Model celkem95,5 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 100 kW (66,7 %), 1.5 Nafta 96 kW (27,2 %), Elektro 115 kW (6,2 %).

Nejčastější barva je modrá (50,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 124 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy o 4,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2025 (98,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je 1 512 km, běžně v rozmezí 638 až 3 285 km.

Nejvíc kusů je v Praze (50,0 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Motorizace ročníku 2026

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 100 kW54100,0 %676 123 Kč

Cenový odhad

651 539
od Kč
687 464
medián Kč
733 500
do Kč

Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km634 000 Kč
50 000 km583 000 Kč
75 000 km536 000 Kč
100 000 km512 000 Kč
125 000 km437 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Peugeot 308 ročníku 2026 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 687 464 Kč (při mediánovém nájezdu 3 km). Běžné rozpětí je od 651 539 do 733 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 777 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 619 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 634 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 437 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 308 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha8,9 % · 11 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj4,8 % · 6 prohlídek
  • Středočeský kraj4,0 % · 5 prohlídek
  • ostatní82,3 % · 102 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá48,8 % · 41 vozidel
  • Šedá20,2 % · 17 vozidel
  • Bílá17,9 % · 15 vozidel
  • Červená10,7 % · 9 vozidel
  • Černá2,4 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
15,7 %
evidováno u 54 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 97,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2026 patří u 308 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Peugeotu 308

Proklepněte konkrétní Peugeot 308 2026

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.