Peugeot 206 2012
Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 1 241 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 55 591 Kčmedián 67 000 Kčdo 77 824 Kč
V roce 2012 eviduje registr Peugeotu 206 158 vozů. V provozu jich zůstává 143 vozů (90,5 %); ze zahraničí dovezeno 45 vozů (28,5 %).
Jak ročník stárne
Peugeotu 206 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 5,2 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,5 % | - |
| 6 let | 96,7 % | - |
| 8 let | 97,7 % | - |
| 10 let | 96,5 % | - |
| 12 let | 88,5 % | - |
| 14 let | 90,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 54 kW (75,3 %), 1.4 Nafta 50 kW (12,0 %), 1.1 Benzín 44 kW (7,6 %).
Barevně převládá šedá-metal (23,4 %), druhá nejčastější je modrá-metal (17,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 241 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 95,2 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 2,3 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 82 834 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 47 007 až 124 605 km. To odpovídá asi 5 917 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (38,9 %), pak následují Středočeský kraj a Plzeňský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 555 | 33,9 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 523 | 32,0 % |
| Brzdové zařízení | 241 | 14,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 113 | 6,9 % |
| Řízení | 112 | 6,9 % |
| Výhledy | 91 | 5,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2012
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.4 Benzín 54 kW | 119 | 95,9 % | 69 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 134 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 90 000 Kč |
| 100 000 km | 74 000 Kč |
| 150 000 km | 64 000 Kč |
| 200 000 km | 53 000 Kč |
| 250 000 km | 41 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Peugeot 206 ročníku 2012 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 67 000 Kč (při mediánovém nájezdu 133 900 km). Běžné rozpětí je od 55 591 do 77 824 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 83 574 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 45 887 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 90 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 41 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Peugeotu 206 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo46,7 % · 21 vozidel
- Francie24,4 % · 11 vozidel
- Rakousko15,6 % · 7 vozidel
- Itálie4,4 % · 2 vozidla
- Lucembursko4,4 % · 2 vozidla
- ostatní země4,4 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Moravskoslezský kraj19,7 % · 244 prohlídek
- Středočeský kraj17,7 % · 220 prohlídek
- Plzeňský kraj13,1 % · 163 prohlídek
- ostatní49,5 % · 614 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza23,4 % · 37 vozidel
- Modrá metalíza17,7 % · 28 vozidel
- Šedá14,6 % · 23 vozidel
- Bílá10,8 % · 17 vozidel
- Červená8,2 % · 13 vozidel
- ostatní25,3 % · 40 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 45,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2012 patří u 206 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,3 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Peugeot 206 2012
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.