Mitsubishi Pajero 1991

Evidováno
189
Způsobilost na STK
88,5 %
Ø nájezd (medián)
241 621 km
Dovezeno (134 ks)
71 %

Způsobilé na 30 dnů 8,5 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 10,0 % bez plné způsobilosti, z 1 075 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mitsubishi Pajero ročníku 1991 eviduje registr 189 vozů. Aktivně jezdí 64 vozů (33,9 %), dovoz tvoří 70,9 % ročníku (134 vozů).

Ročník 199188,5 %
Model celkem91,6 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 73 kW (38,1 %), 2.5 Nafta (35,4 %), 3.0 Benzín (11,6 %).

Barevně převládá šedá-metal (22,2 %), druhá nejčastější je modrá-metal (14,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 075 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 88,5 %. Model jako celek dosahuje 91,6 %, tento ročník je tedy o 3,1 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 88,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,5 % ze všech prohlídek (celkem 10,0 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 241 621 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 196 807 až 279 506 km. To odpovídá asi 6 903 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,3 %), pak následují Jihočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (70,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 01640,0 %
Brzdové zařízení54421,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení30912,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav29811,7 %
Řízení2188,6 %
Výhledy883,5 %
Identifikace vozidla702,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
296×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
284×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
220×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
119×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
112×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
112×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
106×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
90×

Motorizace ročníku 1991

MotorPočetSTK~cena
2.5 Nafta 73 kW7288,5 %–

Z registru vozidel

Složení Mitsubishi Pajera 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko11,9 % · 16 vozidel
  • Německo7,5 % · 10 vozidel
  • Itálie3,0 % · 4 vozidla
  • Španělsko1,5 % · 2 vozidla
  • Nizozemsko0,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena75,4 % · 101 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj12,0 % · 129 prohlídek
  • Jihočeský kraj11,3 % · 121 prohlídek
  • Jihomoravský kraj8,9 % · 96 prohlídek
  • ostatní67,8 % · 729 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza22,2 % · 42 vozidel
  • Modrá metalíza14,8 % · 28 vozidel
  • Červená základní8,5 % · 16 vozidel
  • Bílá7,9 % · 15 vozidel
  • Zelená metalíza6,9 % · 13 vozidel
  • ostatní39,7 % · 75 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
87,0 %
evidováno u 180 vozů
Katalyzátor
21,3 %
evidováno u 44 vozů
ABS
17,4 %
evidováno u 36 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 4,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 80,0 %EURO 2 · 20,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1991 je mezi ročníky Pajera podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,1 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Mitsubishi Pajera

Proklepněte konkrétní Mitsubishi Pajero 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.