Citroën Xsara 2004

1.7 Benzín 85 kW

Kód motoru: 6FZ

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
85 kW
Výkon (116 k)
~1 700 cm³
Objem
7,7 l/100 km
Ø spotřeba
185 g/km
Ø CO₂
190 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 320 kg· rozvor 2 760 mm· délka 4 276 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
302
V provozu
149
Způsobilost na STK
94,0 %
STK kontrol
3 055

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 3 055 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 25 434 Kčmedián 26 752 Kčdo 26 768 Kč

Čtvrtá nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 2004 je 1.7 Benzín 85 kW - registr eviduje 302 vozů (12,6 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 6FZ.

Tato motorizace94,0 %
Ročník celkem93,5 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,7 %
100-200 000 km93,0 %
200-300 000 km93,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,0 % (3 055 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2004 (ročník průměrně 93,5 %).

Plnou způsobilost mělo 94,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.7 Benzín 85 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Netěsnost posilovače řízeníŘízení · kód 2.1.5.1.1A2,01×
Netěsnost nápravyNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1A1,63×
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.3.3.1A1,55×
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1A1,53×
Nedostatečně upevněný výfukPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1A1,52×
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1A1,43×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 689 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.120 let1 252
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.120 let3 729
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.120 let12 303
Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.120 let2 830
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.120 let8 530
Zobrazit všech 10 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systémukód 6.1.2.1.120 let4 347
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.120 let4 814
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.420 let4 941
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.121 let1 754
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.121 let2 815

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,2 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P04916×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Citroënu Xsary 2004

Cenový odhad

25 434
od Kč
26 752
medián Kč
26 768
do Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.7 Benzín 85 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 26 752 Kč (při typickém nájezdu 131 578 km). Běžné rozmezí je 25 434–26 768 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2004 (25 000 Kč) je tato motorizace o 7 % výše.

Jiné ročníky Citroënu Xsary

Proklepněte konkrétní Citroën Xsaru 2004 1.7 Benzín 85 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.