Citroën Xsara 2004

1.6 Benzín 70 kW

Kód motoru: NFV

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
70 kW
Výkon (95 k)
~1 600 cm³
Objem
7,5 l/100 km
Ø spotřeba
179 g/km
Ø CO₂
171 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 311 kg· rozvor 2 760 mm· délka 4 276 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95
Evidováno
153
V provozu
92
Způsobilost na STK
94,4 %
STK kontrol
1 493

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 1 493 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 13 859 Kčmedián 19 000 Kčdo 23 500 Kč

1.6 Benzín 70 kW je šestá nejpočetnější motorizace u Citroënu Xsary ročníku 2004. V registrech je evidováno 153 vozů (6,4 % ročníku).

Tato motorizace94,4 %
Ročník celkem93,5 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km98,3 %
100-200 000 km93,8 %
200-300 000 km94,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,4 % (1 493 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu) mezi motory ročníku 2004 (ročník průměrně 93,5 %).

Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Benzín 70 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Netěsnost posilovače řízeníŘízení · kód 2.1.5.1.1A1,9×
Netěsnost převodky řízeníŘízení · kód 2.1.1.5.1A1,59×
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A1,29×
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1A1,28×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 672 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.120 let1 252
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.120 let13 899
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.120 let4 814
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.121 let2 815

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,1 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Citroënu Xsary 2004

Cenový odhad

13 859
od Kč
19 000
medián Kč
23 500
do Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Benzín 70 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 19 000 Kč (při typickém nájezdu 189 500 km). Běžné rozmezí je 13 859–23 500 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2004 (25 000 Kč) je tato motorizace o 24 % níže.

Jiné ročníky Citroënu Xsary

Proklepněte konkrétní Citroën Xsaru 2004 1.6 Benzín 70 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.