Citroën C4 2013

1.6 Benzín 88 kW

Kód motoru: 5F01 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
88 kW
Výkon (120 k)
~1 600 cm³
Objem
6,2 l/100 km
Ø spotřeba
146 g/km
Ø CO₂
193 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 369 kg· rozvor 2 608 mm· délka 4 329 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
134
V provozu
131
Způsobilost na STK
95,2 %
STK kontrol
1 033

Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 1 033 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 80 000 Kčmedián 90 169 Kčdo 109 418 Kč

1.6 Benzín 88 kW je první nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 ročníku 2013. V registrech je evidováno 134 vozů (28,9 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 5F01 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace95,2 %
Ročník celkem95,5 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km96,0 %
100-200 000 km91,8 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,2 % (1 033 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2013 (ročník průměrně 95,5 %).

Plnou způsobilost mělo 95,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Benzín 88 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Překročené plynné emise (benzín)Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1B1,72×
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2B1,58×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Překročené plynné emise (benzín)kód 8.2.1.2.114 let324
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.214 let519
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.114 let5 380
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.115 let5 667
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.315 let1 240
Zobrazit všech 6 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.116 let7 193

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,5 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P000B16×P20748×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 134 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

5F01
79,1 %106 ks
5FS
20,9 %28 ks

Další motorizace Citroënu C4 2013

Cenový odhad

80 000
od Kč
90 169
medián Kč
109 418
do Kč

Při nájezdu kolem 169 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km146 000 Kč
100 000 km112 000 Kč
150 000 km95 000 Kč
200 000 km77 000 Kč
250 000 km67 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Benzín 88 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 90 169 Kč (při typickém nájezdu 169 000 km). Běžné rozmezí je 80 000–109 418 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2013 (88 303 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 146 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 67 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4

Proklepněte konkrétní Citroën C4 2013 1.6 Benzín 88 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.