Citroën C4 2012

1.4 Benzín 70 kW

Kód motoru: 8FP · 4 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
70 kW
Výkon (95 k)
~1 400 cm³
Objem
6,2 l/100 km
Ø spotřeba
143 g/km
Ø CO₂
182 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 330 kg· rozvor 2 608 mm· délka 4 329 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
177
V provozu
157
Způsobilost na STK
96,2 %
STK kontrol
1 376

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 1 376 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 89 000 Kčmedián 111 800 Kčdo 215 291 Kč

Třetí nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 ročníku 2012 je 1.4 Benzín 70 kW - registr eviduje 177 vozů (18,7 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 8FP (další 3 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace96,2 %
Ročník celkem96,0 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,3 %
100-200 000 km93,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,2 % (1 376 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2012 (ročník průměrně 96,0 %).

Plnou způsobilost mělo 96,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Benzín 70 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A1,55×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,49×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 587 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.115 let5 667
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.116 let7 193

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 177 vozidel této motorizace se v registru eviduje 4 kódů typu motoru:

8FP
96,0 %170 ks
8F01
2,8 %5 ks
8FP / 8F01
0,6 %1 ks
8FP-8F01
0,6 %1 ks

Další motorizace Citroënu C4 2012

Cenový odhad

89 000
od Kč
111 800
medián Kč
215 291
do Kč

Při nájezdu kolem 92 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km131 000 Kč
75 000 km118 000 Kč
100 000 km108 000 Kč
125 000 km100 000 Kč
150 000 km92 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.4 Benzín 70 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 111 800 Kč (při typickém nájezdu 92 000 km). Běžné rozmezí je 89 000–215 291 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2012 (92 026 Kč) je tato motorizace o 21 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 131 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 92 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4

Proklepněte konkrétní Citroën C4 2012 1.4 Benzín 70 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.