Citroën C4 2012

1.6 Nafta 68 kW

Kód motoru: 9HP · 4 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
68 kW
Výkon (92 k)
~1 600 cm³
Objem
4,3 l/100 km
Ø spotřeba
113 g/km
Ø CO₂
180 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 386 kg· rozvor 2 608 mm· délka 4 329 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
214
V provozu
164
Způsobilost na STK
96,2 %
STK kontrol
1 558

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 1 558 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 67 972 Kčmedián 80 912 Kčdo 94 582 Kč

1.6 Nafta 68 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 ročníku 2012. V registrech je evidováno 214 vozů (22,6 % ročníku).

Tato motorizace96,2 %
Ročník celkem96,0 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,2 %
100-200 000 km96,5 %
200-300 000 km92,3 %
nad 300 000 km90,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,2 % (1 558 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2012 (ročník průměrně 96,0 %).

Plnou způsobilost mělo 96,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Nafta 68 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1B2,19×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 747 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)kód 8.2.2.1.114 let150
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.114 let5 380
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.115 let5 667
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.116 let7 193
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.116 let3 814

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,7 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 214 vozidel této motorizace se v registru eviduje 4 kódů typu motoru:

9HP
94,4 %202 ks
9H06
4,7 %10 ks
9H08
0,5 %1 ks
9HP NEBO 9H06
0,5 %1 ks

Další motorizace Citroënu C4 2012

Cenový odhad

67 972
od Kč
80 912
medián Kč
94 582
do Kč

Při nájezdu kolem 231 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km107 000 Kč
200 000 km88 000 Kč
250 000 km77 000 Kč
300 000 km64 000 Kč
350 000 km59 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Nafta 68 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 80 912 Kč (při typickém nájezdu 230 589 km). Běžné rozmezí je 67 972–94 582 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2012 (92 026 Kč) je tato motorizace o 12 % níže.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 107 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 59 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4

Proklepněte konkrétní Citroën C4 2012 1.6 Nafta 68 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.