Toyota RAV4 2016
Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 1 053 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 321 062 Kčmedián 361 474 Kčdo 399 900 Kč
V roce 2016 eviduje registr Toyoty RAV4 205 vozů. V provozu jich zůstává 199 vozů (97,1 %); ze zahraničí dovezeno 43 vozů (21,0 %).
Jak ročník stárne
Toyoty RAV4 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,6 % | 40 000 až 80 000 km |
| 6 let | 98,1 % | 60 000 až 120 000 km |
| 8 let | 97,4 % | 80 000 až 150 000 km |
| 10 let | 96,8 % | 100 000 až 170 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 114 kW (43,9 %), 2.0 Benzín 112 kW (35,1 %), 2.0 Nafta 105 kW (21,0 %).
Nejčastější barva je bílá (44,4 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 053 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 97,5 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 88 820 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 57 934 až 128 423 km. To odpovídá asi 8 882 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (49,9 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Výhledy | 113 | 30,7 % |
| Brzdové zařízení | 99 | 26,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 83 | 22,6 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 73 | 19,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2016
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Benzín 114 kW | 90 | 97,2 % | 384 000 Kč |
| 2.0 Benzín 112 kW | 72 | 98,2 % | 363 861 Kč |
| 2.0 Nafta 105 kW | 43 | 96,7 % | 320 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 154 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 452 000 Kč |
| 100 000 km | 402 000 Kč |
| 150 000 km | 362 000 Kč |
| 200 000 km | 316 000 Kč |
| 250 000 km | 287 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Toyota RAV4 ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 361 474 Kč (při mediánovém nájezdu 153 881 km). Běžné rozpětí je od 321 062 do 399 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 421 255 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 282 947 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 452 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 287 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Toyoty RAV4 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo48,8 % · 21 vozidel
- Itálie14,0 % · 6 vozidel
- Francie11,6 % · 5 vozidel
- Slovensko11,6 % · 5 vozidel
- Belgie2,3 % · 1 vozidlo
- ostatní země11,6 % · 5 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha49,9 % · 662 prohlídek
- Středočeský kraj31,4 % · 416 prohlídek
- Moravskoslezský kraj18,7 % · 248 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá44,4 % · 91 vozidel
- Červená19,0 % · 39 vozidel
- Hnědá18,0 % · 37 vozidel
- Šedá7,8 % · 16 vozidel
- Černá7,3 % · 15 vozidel
- ostatní3,4 % · 7 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 62,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 706 vozů Toyoty RAV4 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2016 patří u RAV4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Toyotu RAV4 2016
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.