Toyota RAV4 2016

2.5 Benzín 114 kW

Kód motoru: 2AR · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
114 kW
Výkon (155 k)
~2 500 cm³
Objem
5,1 l/100 km
Ø spotřeba
117 g/km
Ø CO₂
180 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 742 kg· rozvor 2 660 mm· délka 4 605 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
90
V provozu
86
Způsobilost na STK
97,2 %
STK kontrol
430

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 430 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 348 000 Kčobvykle 384 000 Kčdo 434 000 Kč

2.5 Benzín 114 kW je první nejpočetnější motorizace u Toyoty RAV4 ročníku 2016. V registrech je evidováno 90 vozů (43,9 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 2AR (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace97,2 %
Ročník celkem97,5 %
Model celkem94,8 %
Značka celkem94,9 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,9 %
100-200 000 km97,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,2 % (430 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 97,5 %).

Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,3 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 90 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

2AR
98,9 %89 ks
2AR-FXE
1,1 %1 ks

Další motorizace Toyoty RAV4 2016

Cenový odhad

348 000
od Kč
384 000
obvykle Kč
434 000
do Kč

Při nájezdu kolem 154 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km465 000 Kč
100 000 km421 000 Kč
150 000 km382 000 Kč
200 000 km340 000 Kč
250 000 km309 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.5 Benzín 114 kW vychází při nájezdu kolem 154 000 km na přibližně 384 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 348 000 a 434 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 465 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 309 000 Kč.

Jiné ročníky Toyoty RAV4

Proklepněte konkrétní Toyotu RAV4 2016 2.5 Benzín 114 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.