Kód motoru

Motor N47C20A

Kompletní recenze motoru N47C20A: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 105 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

NM
Palivo
105 kW
Výkon (143 k)
~1 995 cm³
Objem
4,6 l/100 km
Ø spotřeba
121 g/km
Ø CO₂
198 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 580 kg· Produkce 2015-2019· Ø stáří provozovaných vozidel 9,5 roku (medián 10 let)· Pořadí popularity #1575· Pořadí spolehlivosti #433 z 2 382
Evidováno
1 002
V provozu
799
Způsobilost na STK
97,3 %
STK kontrol
4 944

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 4 944 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

N47C20A je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 002 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Toyota.

Jedná se o dieselový čtyřválec o objemu 1 995 cm³ a výkonu 105 kW (142 HP). Vyráběl se v letech 2015–2019.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let97,2 %704 kontrol
Stáří 4–7 let97,6 %3 767 kontrol
Stáří 8–12 let96,7 %2 033 kontrol
Stáří 13+ let8 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km97,4 %2 813 kontrol
100 000–200 000 km97,2 %3 125 kontrol
200 000–300 000 km97,3 %522 kontrol
Nad 300 000 km29 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 4 944 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 97,3 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav41× (21,7 %)
Identifikace vozidla39× (20,6 %)
Obtěžování okolí36× (19,0 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení22× (11,6 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku19× (10,1 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

6,4 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P00BD42×P223735×P219520×P070415×P14A311×P00369×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor N47C20A

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
11×
B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
8×
B
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.6.1
8×
B
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
6×
B
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11
5×

Vozidla s motorem N47C20A

Značka a modelPočet
Toyota Avensis654
Toyota RAV4338
Toyota Toyota Avensis5
Toyota Toyota RAV44
Toyota RAV4 Van1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru N47C20A podle modelu.

Značka a modelSTK
Toyota Avensis97,4 %
Toyota Rav497,3 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód N47C20A nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Toyota Avensis (2015–2019): 654 kusů
  • Toyota Rav4 (2015–2019): 338 kusů
  • Toyota Toyota Avensis (2015): 5 kusů
  • Toyota Toyota Rav4: 4 kusy
  • Toyota Rav4 Van: 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 259 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2016 (112 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 743 vozidel s tímto motorem.

2016
2015 (39)2019 (7)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj240 vozidel
Hlavní město Praha142 vozidel
Jihomoravský kraj114 vozidel
Moravskoslezský kraj69 vozidel
Jihočeský kraj61 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem N47C20A podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod71 837 km
  • medián109 491 km
  • čtvrtina prohlídek nad153 594 km

Z 6 466 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
20153923,1 %
201611213,4 %
20177410,8 %
2018273,7 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem N47C20A

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.