Toyota RAV4 2016

2.0 Nafta 105 kW

Kód motoru: N47C20A · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
105 kW
Výkon (143 k)
~2 000 cm³
Objem
4,7 l/100 km
Ø spotřeba
124 g/km
Ø CO₂
195 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 611 kg· rozvor 2 660 mm· délka 4 605 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
43
V provozu
42
Způsobilost na STK
96,7 %
STK kontrol
213

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 213 prohlídek)

Cenový odhadod 298 000 Kčmedián 320 000 Kčdo 361 474 Kč

V nabídce Toyoty RAV4 ročníku 2016 obsadila motorizace 2.0 Nafta 105 kW třetí pozici: 43 vozů (21,0 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem N47C20A (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace96,7 %
Ročník celkem97,5 %
Model celkem94,8 %
Značka celkem94,9 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,1 %
100-200 000 km96,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,7 % (213 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu) mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 97,5 %).

Plnou způsobilost mělo 96,7 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.5 Benzín 114 kW (97,2 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,8 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P21957×P00BD6×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 428 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 43 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

N47C20A
95,3 %41 ks
2WW
4,7 %2 ks

Další motorizace Toyoty RAV4 2016

Cenový odhad

298 000
od Kč
320 000
medián Kč
361 474
do Kč

Při nájezdu kolem 133 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km413 000 Kč
100 000 km347 000 Kč
150 000 km304 000 Kč
200 000 km260 000 Kč
250 000 km234 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 105 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 320 000 Kč (při typickém nájezdu 133 401 km). Běžné rozmezí je 298 000–361 474 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2016 (361 474 Kč) je tato motorizace o 11 % níže.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 413 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 234 000 Kč.

Jiné ročníky Toyoty RAV4

Proklepněte konkrétní Toyotu RAV4 2016 2.0 Nafta 105 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.