Toyota RAV4 2014
Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti, z 1 091 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 263 321 Kčmedián 291 654 Kčdo 326 098 Kč
Pro Toyotu RAV4 ročníku 2014 eviduje registr 170 vozů. Aktivně jezdí 161 vozů (94,7 %), dovoz tvoří 20,0 % ročníku (34 vozů).
Jak ročník stárne
Toyoty RAV4 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 1,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,7 % | 40 000 až 100 000 km |
| 6 let | 98,3 % | 70 000 až 130 000 km |
| 8 let | 98,2 % | 90 000 až 160 000 km |
| 10 let | 97,4 % | 110 000 až 190 000 km |
| 12 let | 96,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 110 kW (50,0 %), 2.0 Benzín 111 kW (35,9 %), 2.0 Nafta 91 kW (11,2 %).
Barevně převládá hnědá (29,4 %), druhá nejčastější je černá (14,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 091 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 98,1 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy o 3,3 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 111 978 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 72 347 až 158 382 km. To odpovídá asi 9 332 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (45,5 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 257 | 30,2 % |
| Brzdové zařízení | 183 | 21,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 140 | 16,4 % |
| Výhledy | 117 | 13,7 % |
| Identifikace vozidla | 82 | 9,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 73 | 8,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2014
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.2 Nafta 110 kW | 85 | 97,2 % | 291 456 Kč |
| 2.0 Benzín 111 kW | 61 | 99,0 % | 310 566 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 154 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 399 000 Kč |
| 100 000 km | 328 000 Kč |
| 150 000 km | 292 000 Kč |
| 200 000 km | 254 000 Kč |
| 250 000 km | 232 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Toyota RAV4 ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 291 654 Kč (při mediánovém nájezdu 153 982 km). Běžné rozpětí je od 263 321 do 326 098 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 389 159 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 229 090 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 399 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 232 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Toyoty RAV4 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo52,9 % · 18 vozidel
- Itálie17,6 % · 6 vozidel
- Belgie5,9 % · 2 vozidla
- Francie5,9 % · 2 vozidla
- Rakousko5,9 % · 2 vozidla
- ostatní země8,8 % · 3 vozidla
- země neurčena2,9 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha45,5 % · 558 prohlídek
- Středočeský kraj30,1 % · 369 prohlídek
- Jihomoravský kraj24,4 % · 300 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Hnědá29,4 % · 50 vozidel
- Černá14,1 % · 24 vozidel
- Šedá13,5 % · 23 vozidel
- Hnědá tmavá9,4 % · 16 vozidel
- Bílá8,8 % · 15 vozidel
- ostatní24,7 % · 42 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 50,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 620 vozů Toyoty RAV4 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2014 patří u RAV4 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,3 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Toyotu RAV4 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.