Renault Megane 2021
Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 418 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 296 000 Kčobvykle 341 000 Kčdo 390 000 Kč
Pro Renault Megane ročníku 2021 eviduje registr 162 vozů. Aktivně jezdí 149 vozů (92,0 %), dovoz tvoří 6,8 % ročníku (11 vozů).
Jak ročník stárne
Renaultu Megane 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,6 % | 40 000 až 90 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 103 kW (44,4 %), 1.5 Nafta 85 kW (30,9 %), 1.6 Benzín 67 kW (6,8 %).
Nejčastější barva je bílá (42,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 418 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 97,5 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 4,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 44,3 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 52 927 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 31 448 až 89 516 km. To odpovídá asi 10 585 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (35,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (6,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2021
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.3 Benzín 103 kW | 72 | 98,8 % | 341 000 Kč |
| 1.5 Nafta 85 kW | 50 | 96,6 % | 343 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 60 000 km, obvyklém pro vozy tohoto stáří podle STK. Odhad z cen srovnatelných vozů.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 380 000 Kč |
| 50 000 km | 349 000 Kč |
| 75 000 km | 329 000 Kč |
| 100 000 km | 309 000 Kč |
| 125 000 km | 291 000 Kč |
Cenový odhad
Odhadovaná cena Renault Megane ročníku 2021 je při nájezdu kolem 60 000 km přibližně 341 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 296 000 a 390 000 Kč. Záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Nájezd 60 000 km je pro vozy tohoto stáří obvyklý podle záznamů STK. S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 380 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 291 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Megane 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo36,4 % · 4 vozidla
- Polsko27,3 % · 3 vozidla
- Itálie9,1 % · 1 vozidlo
- Rakousko9,1 % · 1 vozidlo
- Slovensko9,1 % · 1 vozidlo
- ostatní země9,1 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha24,9 % · 104 prohlídek
- Středočeský kraj22,7 % · 95 prohlídek
- Jihomoravský kraj22,0 % · 92 prohlídek
- ostatní30,4 % · 127 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá42,0 % · 68 vozidel
- Šedá21,6 % · 35 vozidel
- Modrá19,1 % · 31 vozidel
- Červená9,3 % · 15 vozidel
- Hnědá4,9 % · 8 vozidel
- ostatní3,1 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 57,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2021 patří u Megane k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Renault Megane 2021
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.