Renault Megane 2024

Evidováno
88
Způsobilost na STK
99,4 %
Ø nájezd (medián)
14 066 km
Dovezeno (1 ks)
1 %

Způsobilé na 30 dnů 0,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti, z 160 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Renault Megane ročníku 2024 eviduje registr 88 vozů. Aktivně jezdí 86 vozů (97,7 %), dovoz tvoří 1,1 % ročníku (1 vůz).

Ročník 202499,4 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 103 kW (76,1 %), Elektro 160 kW (13,6 %), 1.5 Nafta 85 kW (6,8 %).

Nejčastější barva je bílá (31,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 160 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,4 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 6,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 14 066 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 4 047 až 23 682 km. To odpovídá asi 7 033 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,3 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (1,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
3×
3
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
2×
Zobrazit další 1 závadu
4
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.6.1
1×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 103 kW6799,2 %–

Z registru vozidel

Složení Renaultu Megane 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj13,8 % · 22 prohlídek
  • Hlavní město Praha10,6 % · 17 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj8,1 % · 13 prohlídek
  • ostatní67,5 % · 108 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá31,5 % · 28 vozidel
  • Šedá30,3 % · 27 vozidel
  • Modrá18,0 % · 16 vozidel
  • Černá10,1 % · 9 vozidel
  • Červená10,1 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
20,5 %
evidováno u 85 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 94,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,0 %EURO 3 · 0,5 %EURO 4 · 0,3 %EURO 5 · 0,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u Megane k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 6,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Renaultu Megane

Proklepněte konkrétní Renault Megane 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.