Renault Megane 2023

Evidováno
130
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
25 472 km
Dovezeno (10 ks)
8 %

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 243 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2023 eviduje registr Renaultu Megane 130 vozů. V provozu jich zůstává 122 vozů (93,8 %); ze zahraničí dovezeno 10 vozů (7,7 %).

Ročník 202399,6 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 103 kW (44,6 %), Elektro 160 kW (26,9 %), 1.5 Nafta 85 kW (12,3 %).

Nejčastější barva je šedá (32,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 243 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 6,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (97,9 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 25 472 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 12 233 až 44 096 km. To odpovídá asi 8 491 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (38,1 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (7,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
4×
2
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
3×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
2×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
2×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
1×
7
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
1×
8
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 103 kW58100,0 %–

Z registru vozidel

Složení Renaultu Megane 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie40,0 % · 4 vozidla
  • Itálie30,0 % · 3 vozidla
  • Německo10,0 % · 1 vozidlo
  • Polsko10,0 % · 1 vozidlo
  • Španělsko10,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha15,2 % · 37 prohlídek
  • Středočeský kraj12,8 % · 31 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj11,9 % · 29 prohlídek
  • ostatní60,1 % · 146 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá32,3 % · 42 vozidel
  • Bílá30,8 % · 40 vozidel
  • Červená17,7 % · 23 vozidel
  • Modrá12,3 % · 16 vozidel
  • Černá6,2 % · 8 vozidel
  • ostatní0,8 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
17,4 %
evidováno u 107 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 94,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,5 %EURO 3 · 0,2 %EURO 5 · 0,2 %EURO 4 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 615 vozů Renaultu Megane 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
66,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
91,7 %
vyvezeno 8,0 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Megane k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 6,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Renaultu Megane

Proklepněte konkrétní Renault Megane 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.