Renault Megane 2022
Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 285 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2022 eviduje registr Renaultu Megane 118 vozů. V provozu jich zůstává 106 vozů (89,8 %); ze zahraničí dovezeno 20 vozů (16,9 %).
Jak ročník stárne
Renaultu Megane 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 103 kW (45,8 %), 1.5 Nafta 85 kW (20,3 %), Elektro 160 kW (16,9 %).
Barevně převládá bílá (28,0 %), druhá nejčastější je šedá (25,4 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 285 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 97,9 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 5,0 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 56 348 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 30 974 až 98 145 km. To odpovídá asi 14 087 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,2 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2022
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.3 Benzín 103 kW | 54 | 100,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Renaultu Megane 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo50,0 % · 10 vozidel
- Francie25,0 % · 5 vozidel
- Dánsko10,0 % · 2 vozidla
- Itálie5,0 % · 1 vozidlo
- Maďarsko5,0 % · 1 vozidlo
- ostatní země5,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj32,6 % · 93 prohlídek
- Hlavní město Praha30,5 % · 87 prohlídek
- Jihomoravský kraj27,0 % · 77 prohlídek
- ostatní9,8 % · 28 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá28,0 % · 33 vozidel
- Šedá25,4 % · 30 vozidel
- Červená23,7 % · 28 vozidel
- Modrá11,9 % · 14 vozidel
- Černá9,3 % · 11 vozidel
- ostatní1,7 % · 2 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 75,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2022 patří u Megane k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,0 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Renault Megane 2022
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.