Peugeot 807 2008
Způsobilé na 30 dnů 7,3 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti, z 1 953 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2008 Peugeotu 807 má v českých registrech 195 vozů. V provozu zůstává 146 vozů (74,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 158 vozů (81,0 %).
Jak ročník stárne
Peugeotu 807 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 18 let klesla plná způsobilost o 1,5 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 92,2 % | - |
| 8 let | 90,7 % | - |
| 10 let | 88,2 % | - |
| 12 let | 88,2 % | - |
| 14 let | 89,5 % | - |
| 16 let | 87,4 % | - |
| 18 let | 90,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 100 kW (42,6 %), 2.0 Nafta 88 kW (23,6 %), 2.2 Nafta 125 kW (21,0 %).
Nejčastější barva je šedá-metal (43,1 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 953 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 91,4 %. Model jako celek dosahuje 92,0 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 91,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 8,0 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 201 075 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 152 842 až 253 061 km. To odpovídá asi 11 171 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (47,4 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (81,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 694 | 29,5 % |
| Brzdové zařízení | 1 282 | 22,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 1 006 | 17,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 689 | 12,0 % |
| Řízení | 458 | 8,0 % |
| Výhledy | 365 | 6,4 % |
| Obtěžování okolí | 140 | 2,4 % |
| Identifikace vozidla | 109 | 1,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2008
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 100 kW | 83 | 92,1 % | – |
| 2.0 Nafta 88 kW | 46 | 90,4 % | – |
| 2.2 Nafta 125 kW | 41 | 92,1 % | – |
Z registru vozidel
Složení Peugeotu 807 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Belgie29,1 % · 46 vozidel
- Francie22,8 % · 36 vozidel
- Německo22,8 % · 36 vozidel
- Rakousko10,8 % · 17 vozidel
- Itálie5,7 % · 9 vozidel
- ostatní země7,0 % · 11 vozidel
- země neurčena1,9 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj32,9 % · 642 prohlídek
- Hlavní město Praha19,6 % · 382 prohlídek
- Jihomoravský kraj16,9 % · 331 prohlídek
- ostatní30,6 % · 598 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza43,1 % · 84 vozidel
- Šedá28,2 % · 55 vozidel
- Modrá metalíza7,7 % · 15 vozidel
- Bílá3,1 % · 6 vozidel
- Modrá3,1 % · 6 vozidel
- ostatní14,9 % · 29 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 29,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Peugeot 807 2008
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.