Peugeot 807 2002

Evidováno
134
Způsobilost na STK
91,8 %
Ø nájezd (medián)
207 280 km
Dovezeno (124 ks)
93 %

Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti, z 1 335 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Peugeot 807 ročníku 2002 má v ČR 134 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 47 vozů (35,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 92,5 % (124 vozů).

Ročník 200291,8 %
Model celkem92,0 %
Značka celkem93,3 %

Jak ročník stárne

Peugeotu 807 2002 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
12 let88,9 % -
14 let90,0 % -
16 let91,8 % -
18 let90,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 94 kW (61,2 %), 2.0 Nafta 79 kW (24,6 %), 2.2 Benzín+LPG 116 kW (5,2 %).

Nejčastější barva je šedá-metal (31,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 335 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 91,8 %. Model jako celek dosahuje 92,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 91,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 207 280 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 172 051 až 253 826 km. To odpovídá asi 8 637 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (47,2 %), pak následují Jihočeský kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (92,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku98732,8 %
Brzdové zařízení78826,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení50316,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav30510,1 %
Řízení2066,8 %
Výhledy1565,2 %
Obtěžování okolí672,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
349×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
207×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
192×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
192×
5
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
150×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
145×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
141×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
125×

Motorizace ročníku 2002

MotorPočetSTK~cena
2.2 Nafta 94 kW8292,3 %–

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 807 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo29,0 % · 36 vozidel
  • Francie8,9 % · 11 vozidel
  • Rakousko6,5 % · 8 vozidel
  • Itálie4,8 % · 6 vozidel
  • Nizozemsko2,4 % · 3 vozidla
  • ostatní země3,2 % · 4 vozidla
  • země neurčena45,2 % · 56 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj18,7 % · 250 prohlídek
  • Jihočeský kraj12,6 % · 168 prohlídek
  • Plzeňský kraj8,4 % · 112 prohlídek
  • ostatní60,3 % · 805 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza31,3 % · 42 vozidel
  • Modrá metalíza20,1 % · 27 vozidel
  • Stříbrná metalíza11,9 % · 16 vozidel
  • Modrá tmavá6,7 % · 9 vozidel
  • Šedá6,0 % · 8 vozidel
  • ostatní23,9 % · 32 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
60,6 %
evidováno u 129 vozů
Tažné zařízení
58,7 %
evidováno u 125 vozů
Airbag
19,2 %
evidováno u 41 vozů
Klimatizace
9,4 %
evidováno u 20 vozů
Pohon na plyn
5,2 %
evidováno u 11 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 21,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 95,6 %EURO 5 · 2,2 %EURO 4 · 2,2 %

Jiné ročníky Peugeotu 807

Proklepněte konkrétní Peugeot 807 2002

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.